uluslararasI/ULUSAL E-KİTAP BÖLÜMÜ

Değerli Bilim İnsanları,
Akademik çalışmalarınızı kalıcı hale getirmek için Uluslararası/Ulusal e-Kitaba dönüştürebilirsiniz. Alanınızda hazırlamış olduğunuz özgün, derleme veya araştırma çalışmalarınız ile literatüre değerli katkılarınızı sunabilir ve akademik çalışmalarınızı Uluslararası e-Kitap ile yayımlayabilirsiniz.

E-Kitap, Uluslararası yayınevi tarafından yayımlanacak olup doçentlik ve akademik teşvik kriterlerini sağlamaktadır.

Çalışmalarınız bir e-kitabı oluşturacak boyutta değil ise e-kitap bölümü olarak da çalışmalarınızı değerlendirebilirsiniz. E-Kitap bölümleri alan bazlı olarak kitaplaştırılacaktır.

 

- 2023 –
ULUSLARARASI/ULUSAL AKADEMİK KİTAP BÖLÜMÜ

 

YAYIMLANMASI PLANLANAN E-KİTAP LİSTESİ, DAVET MEKTUBU VE ÖNEMLİ TARİHLER
(Kitap isimlerine tıklayınız.)

Spor Bilimleri Temel Alanı Kitapları

Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı Kitapları

         Her Yönüyle Turizm Araştırmaları-2

 

 Gönderi tarihlerine uyulmasını önemle rica ederiz. Aksi taktirde gönderileriniz değerlendirmeye alınmayacaktır.

KİTAPLARIN DİLİ

Türkçe

Not: Yabancı diller kitapları için kendi dillerinde bölüm kabul edilmektedir.

YAYINEVİ BİLGİLİSİ

Bu bilimsel/akademik kitaplar, Çizgi Kitabevinde yayımlanacak olup, uluslararası ve ulusal nitelikte olup doçentlik başvuru (3. Lisansüstü Tezlerden Üretilmiş Yayın (h) bendi, 4. Kitap (d) bendi kapsamında) ve akademik teşvik kriterlerini karşılamaktadır. Yazar(lar)a e-kitabın pdf versiyonu verilecektir.
Uluslararası Yayıncılık Belgesi

GÖNDERİ SÜRECİ

Sürecin başlaması için Bölüm Yazarlığı Talep Formu doldurup email göndermeniz gerekmektedir. Bölüm yazarlığınızın kabulünden sonra;

  • Bölüm tam metni
  • İntihal raporu
  • Telif hakkı formu
  • Ücret dekontu

ozsumacademy@gmail.com adresine gönderilmelidir.

İNTİHAL

E-kitaba yayın yollayacak yazar(lar)ın, bölüm yazılarına ait benzeşim oranı raporlarını Ithenticate, Turnitin veya Intihal.net yazılımları yardımı ile hazırladıktan sonra bölüm yazısıyla birlikte tarafımıza göndermeleri gerekmektedir. Rapor sonucundaki benzeşim oranı maksimim % 20 olmalıdır.

YAYIN ÜCRETİ

Kitap bölümü çalışmalarından "kabul veya ret şartına bağlı olmaksızın" ücret alınmaktadır. 2023 yılı bölüm ücreti yazar sayısı ve unvanı fark etmeksizin 750 TL (KDV hariç) talep edilmektedir. Ücreti ödenen yazıların dekontu yazar(lar) tarafından ozsumacademy@gmail.com adresine gönderilmelidir.
(Yazar(lar)ın bu ücreti ödeyebilecek durumda olmaları bölüm yazılarının kabul edilmesini garanti altına almaz.)

Aralık ayına Özel Kampanya: Aynı kitapta yer alacak 2. kitap bölümünüzün bölüm ücreti yazar sayısı ve unvanı fark etmeksizin 750 TL yerine 600 TL’dir.  

 

NOT: Planlanan kitapların yayımlanabilmesi için yeterli bölüm sayısına ulaşması gerekmektedir. Ayrıca talep doğrultusunda diğer temel alanlarda kitap planlaması yapabilir. Bölümler academia ve researchgate gibi platformlarda paylaşım izinlidir.

 

Bölüm Yazarlığı Talebi Formu indiriniz.
Bölüm Yazım Şablonu
indiriniz.
Telif Hakkı Formu
indiriniz.

 

YAYIMLANAN E-KİTAPLARIMIZ